nikos
on 24 Ιανουαρίου, 2018
Περιγραφή:
Κατά την ανακαίνιση έγιναν αλλαγές στη διαρρύθμιση και στον προσανατολισμό των δωματίων, ώστε να δημιουργηθεί ένας ενιαίος χώρος κουζίνας και σαλοτραπεζαρίας, αξιοποιώντας στο μέγιστο τη διαθέσιμη επιφάνεια. Ακόμη, αντικαταστάθηκαν όλες οι ηλεκτρικές και υδραυλικές εγκαταστάσεις και τοποθετήθηκε νέο σύστημα ατομικής θέρμανσης φυσικού αερίου. Τα δάπεδα του διαμερίσματος επενδύθηκαν με κεραμικά πλακίδια και τοποθετήθηκαν ενεργειακά συνθετικά κουφώματα με θερμοδιακοπή. Γνώμονας του σχεδιασμού ήταν η δημιουργία όσο το δυνατό περισσότερων χώρων αποθήκευσης.
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Δωμάτιο-δεύτερο_Nikos-Simitsoglou-C-09-1.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Δωμάτιο-δεύτερο-με-μπαλκονόπορτα_Nikos-Simitsoglou-C-08-1.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Κουζίνα_Nikos-Simitsoglou-C-03-1.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Πάγκος-κουζίνας-1.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Blackboard-κουζίνας.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Δωμάτιο-με-παράθυρο-και-μπαλκονόπορτα_Nikos-Simitsoglou-C-04-1.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Λεπτομέρεια-από-καζανάκι-τουαλέτας-1.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Τετράφυλλη-ντουλάπα-δωματίου_Nikos-Simitsoglou-C-05-2.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Τετράφυλλη-ντουλάπα-δωματίου-2.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Μπάνιο-3.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Μπάνιο-νιπτήρας-1.jpg)
![Ανακαίνιση διαμερίσματος | 66 τ.μ. | Ανάληψη](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/Σαλόνι-Κουζίνα_Nikos-Simitsoglou-C-01-3.jpg)
![Papakyriazi 18.06.18 (custom)](https://www.simitsoglou.gr/wp-content/uploads/2018/01/papakyriazi-18.06.18-Custom.jpg)